Jezdecký kroužek pro děti

Kroužek se zaměřením na péči o koně, výuku jízdy, práce ze země, vyjíždky do terénu pro začátečníky i pokročilé od 6 do 18 let

Kroužek probíhá v pracovním týdnu každý den po-pá, odpoledne od 15 do 18,30 hodin. O svátcích dopoledne 10-13 dle domluvy.  Celoroční provoz.

Na kroužek probíhá zpravidla svoz autem hromadně z parkoviště v Bystrci u Čtyřlístku (také jinak velké parkoviště Zoo, sraz u zastávky busu idos směr Kuřim). Ale můžete si děti klidně dovézt sami, někdo má od Medlánek blíže a povolení na panelovou cestu se dá půjčit na letišti v hospodě U Křivé Vrtule.

Děti pod vedením zkušených instruktorů prožívají rozmanitý program, zapojí se do úklidu po zvířátkách na Farmě, proberou teorii obsahující témata z koňského světa, jezdí na koních na jízdárně a v terénu, skoková gymnastika, práce ze země, jízdy zručnosti, pokročilejší začínají skákat a připravují se na ZZVJ, což je jezdecká licence.

Platba: k 10 dni v daném měsíci, částka  2200,-Kč/ měsíčně, pauza je mezi 23.12 - 3.1. Končíme 29.6. 2024. Vychází v průměru na 4 lekce v měsíci.

Omluva 12 hodin předem se dá nahradit jiný den nebo převést do dalšího měsíce. Kroužek se koná za každého počasí, pouze při extrémním např. vytrvalý déšt, hustý sníh pod -5 st, namrzlý povrch rušíme nejpozději hodinu před kroužkem. Máme zázemí, kde je teplo, kamna.

Děti jsou řazeny podle pokročilosti a učí jezdit strukturovaně a řádně. Výcvik probíhá na jízdárně, v terénu i teorie. Jsou smíšené, tedy věkově a pokročilostně, aby si mohly děti navzájem pomáhat. Podporuje to týmovou spolupráci.