Zvířátka u nás na farmě

20.04.2024

Rádi byste se dozvěděli něco o zvířátkách , kteří aktuálně žijí na farmě, než se za nimi půjdete podívat osobně? Již jste se s našimi zvířatky seznámili, ale zajímá vás něco víc? Jste na správném místě! :) Pojďme se podívat, jaké úžasné zvířecí osobnosti vás přivítají u nás na farmě...


Pinezka (*15. 5. 2009)


Milionový poníček pro malé i větší jezdce. Šimlatá klisnička, která vám probere na počkání kapsy, jestli se v nich nenachází něco dobrého na zub. Miluje pohyb a největší radost jí udělá, když může se zkušenějšími jezdci překonávat překážky. Je to všestranný poník. Vyhrává nám závody (60,70 cm). Dají se s ní udělat pony ZZVJ a poté i jezdit závody jak hobby tak oficiální pony.

Pinezka je také naše největší voduška. Vodu přímo miluje, ale jen tu velkou, kde se může schladit celá. Pokud naší bílou princeznu chcete dostat do louže, kde by si urousala kopýtka, nepochodíte. Za povšimnutí na této ladné polské slečně stojí její roztomilý knírek!  


Sharon (*7. 8. 2008)

Další bílá princezna. O malinko starší, o malinko vyšší a o malinko složitější kobylka, než je Pinezka, kříženka shagya araba, s jiskrou v oku. Pro malé děti zlatíčko. Bohužel má tato úžasná kobylka chronický zánět kopytnímu kloubu. Může chodit pouze v kroku. Na hipoterapie je úžasná též na mazlení a práci ze země.  

Focení v kroku a kontaktní terapie jsou s ni možné. I přes to že ji už neuvidíte na vyjižďkách a na jizdárně pod pokročilými dětmi tak ji určitě uvidíte ve výběhu kde si užívá když ostatní koně makají :D Gabriella Sabatini - Gabča (*20. 4. 2015)

Gabča je barevně nejvýraznější z našich koní, nebo spíše poníků. Gabinka je nejmenší a nejpotřeštěnější. Věkem ještě odrostlejší puberťák, povahou ještě více. Na povození i pro maličké dětičky, jezdce ale potřebuje odvážného. Jestli je někdo v našem stádě rozený skokan, je to právě tahle malá tlusťoučká dělová koule. Jakmile vidí překážku, letí jako drak a přeskočí výšku, při které byste si na poníka nevsadili. 

Je zároveň pro každou srandu, velmi ochotně pracuje ze země, kde se nechá zabalit do plachty, projde závěsem z petlahví, a při práci v terénu projde místy, kde velký kůň má problémy. Pokud této koňské slečně dokážete zabavit hlavu, nestihne vymyslet žádnou skopičinu a ukáže vám, jak ladně se dokáže pohybovat. Při vyjížďkách s velkými koňmi drží krok i s těmi nejrychlejšími, zvládne ale i cválat na vodítku za vodičem, kdy si i nejmenší dětičky mohou bezpečně vyzkoušet rychlejší chody. :)


Mystere D'annie - Myst , Mysťa (*5. 5. 2011)

Pan kůň z šlechtické linie anglických plnokrevníků (A1/1). Původem z Francie, kde se narodil pro dostihovou kariéru. Podle všech dohledatelných informací má v nohou něco málo naběháno, ale byl (pravděpodobně kvůli jeho klidné povaze) z dostihového sportu vyřazen. Jak se dostal až do Česka není známo, každopádně buďme rádi - Myst je jemný dámský koníček, který při správném zacházení dokáže jezdci ukázat, co to znamená, když se kůň sám nese.

Má větší pupík a nasvalené záda tím pádem když na něm jedete bez sedla cítíte se jak na jemňoučké rezavé kuličce s užasnými chody. Mysťa je ale stále plnokrevník, jeho tělo je stvořené k rychlému pohybu, rád s jezdcem cválá po jízdárně bez pobízení, nikdy se však neprojevil nebezpečně. Oblíbil si také kavaletovou práci, při které s oblibou ukazuje, jak daleko je schopen natáhnout nožky. Jeho slabinou jsou ale vyšší skoky do kterých ho tedy netaháme. Mystáček je užasný vyjíždkový koník, užasně se dá ovládat i bez udidla jen na parelce a nákrčáku. Má obrovské srdíčko a miluje mazlení a ňufáňíčko. Pokud jste vyjížď´´kový typ nebo jezdec který miluje ježdění bez udidla pak je Mysť´áček přímo pro vás :)


Rabbit Thomas (IRE) (*9.5.2010)

Thomas neboli Thomino je dominantní valach a také vůdce stáda. Přesto, že běhal rovné dostihy bez překážek a neuměl zvednout nožičky přes kavaletku, ted je z něho parkurový koník a jezdí se s ním ZZVJ. Do terénu je spíše pro pokročilé, někdy si vzpomene na svojí dostihovou kariéru a rozjede se, není to však nic, co by zkušený jezdec nezvládl. Na jízdárně je milionový i pro začátečníka....Nemá problém chodit na lonži a na parelce. Prostě je to úžasný koník i pro muže, jak na ježdění, tak na horsemanship či na práci ze země a jiné mazlení :)Kajmanka (*8.4.2015)

Kajmanka je velice komplikovaná kobylka ale zároveň tak krásná. Před tím než se k nám dostala tak se k ní lidi nechovali pěkně proto se často při sedláni a čistění ohání a kope po lidech :( Co se týče ale ježdění je to milionová kobylka jak do lesa tak i na jízdárnu. V lese je snad nejsuprovější koník. Ničeho se nelká a ani ty nejvíc překvapivé věci Kaja neřeší. Na jízdárně je též úžasná.. Budeme s ní momentálně pracovat i více ze země a zkoušet si s ní udělat dobrý vztah. Má před sebou ještě dlouhou cestu, ale my věříme že se tu najde někdo kdo tuto kobylku bude zbožňovat :)


Illusions Cascade - Casi (*15.5.2018)

Casík je úžasný mladý a hodně nadějný skokan ale taky koník s velikánským srdcem. Aktuálně není moc v provozu z důvodu, že si vymýšlí pubertální hrátky. Není ani moc vysoký ani moc malý takže pokud se bojíte jet na velkém koni a na malého jste velcí tak je Casi pro vás jako dělaný. Miluje lidi, koně, zvířátka ale ze všeho nejvíc miluje když ho někdo drbe na zadečku :) Je vhodný na práci ze země a na kontaktní terapii :)

Hycory (*29.3.2015)

Hycory neboli Cory je soukromý kůň který se do provozu nezařazuje. Budete ji vídat ve výběhu s ostatními koňmi. Je to dominantní rezavá kobylka s obrovským srdíčkem a velkým nadáním na skoky. Je hodnoučká a hodně mazlivá. Určitě ji uvidíte když na ni nějaký instruktor povede vyjíždˇˇku nebo když bude mít trénink na jízdárně :)

Manilla (*30.1.2012)

Manilla neboli Máňa je též soukromý kůň, kterého budete vídat ve výběhu s koňmi. Je to černá kobylka, která se v létě zbarvuje do hněda. Je hodně mazlivá a temperamentní. Miluje mrkvičky. Bohužel je muchařka, ale ani to ji nebrání v její krásné nasvalené postavě. Též ji můžete vidět při vyjižďkách pod instruktorem. 

Amy (18.7.2022)

Amynka je nejmladší psisko ze smečky. Ráda si hraje a miluje chytat stíny. Má hodně energie. Je to mírumilovný pejsek a miluje lidi. Ráda šikanuje všechna zvířata, nahání koně, kozy i slepice, jako správná border colie, ale všichni ji milujeme :) 

Betty (*2013)

Bettynka je tu ze všech nejdéle. Našli jsme ji na chatě a hned jsme si ji zamilovali. Po nějaké době se stala š´tastnou fenečkou, co si užívá života naplno. Oblíbili si ji všichni a všichni ji milujeme a navždy ji milovat budeme. 

Bony (boužel nevíme, kdy se narodil, zřejmě 2018)

Bonnie se na první pohled zdá jako rváč a nebezpečný pes, ale přitom je to zlatý pejsek s obrovským srdcem. Miluje mazlení a když ho někdo drbe na bříšku. Je křížený s německým ovčákem ale i přesto vypadá trochu jak chumdelatý medvídek. I když tu není nejdéle, všichni ho taky milujeme a je součástí naší rodiny :)