Naše cesta

Představujeme se


O mě

Zdravím Vás milí známí i zcela neznámí lidé, jmenuji se Sylva Lopourová a jsem majitelkou Farmy a maminkou tří dětí... Původně jsem pracovala v lékárně a už skoro zapomněla na svůj sen, jezdit na koni, jak ta Popelka, co cválá po zasněžené pláni se svým princem...

Roky utekly a díky tomu, že jsem posbírala veškeré odhodlání, odejít po mnoha letech z oboru, už téměř vyhořelá (bylo mi 35 let) a šla pomáhat lidem v jiné oblasti...se mi sen zase připomněl...jak to bývá v životě, oklikou, přes finanční oblast, ale k těm správným lidem. Postupně jsem se učila s koňmi pracovat přirozenou komunikací, jezdit na nich, pak jsem si jednoho pořídila a moje osobní terapeutka mi řekla, že mám pomáhat postiženým (patřím díky vrozené nedoslýchavosti mezi ně také).

Spojilo se mi několik přání: mít něco svého - co jsem v životě neměla... Naskytla se mi možnost mít pozemek a díky prodeji bytu základní kapitál...

Na farmě pořádáme kroužky pro děti, vyjíždky i výcvik pro dospělé a příměstské tábory... zaměstnávám osoby s různým handicapem a fungujeme na principu sociálního podniku. Díky dotacím od ÚP a nyní i EU můžeme pokračovat v rozvoji a budování, další z aktivit jsou právě ty s koňmi, nechte se překvapit...

Tímto všem moc děkuji za podporu a splnění snu nejen mého, ale dalším dětem i třeba dospělým...

Průvodci světem koní

Jeden "koňský" citát říká: Koně nám propůjčují křídla, které tak postrádáme... A další, trochu otřepaný o pohledu z koňského hřbetu, že je nejkrásnější. To platí také na 100%.

Láska ke koním je ve Vás už od narození, jen potřebujete čas, aby dozrála. Takový čas jsme si nechávali i my, než jsme vytvořili pro Vás všechny, kteří milujete zvířata, náš svět, náš sen!

Tím je naše farma pod Mniší horou. Tak jako nic nevzniká úplně jednoduše, tak ani náš sen, naše farma ne. Je to cesta, cesta, kterou jsme museli tvrdě vyšlapat, aby zde pro Vás vznikla.

Na naší farmě pořádáme celoročně a každý den, včetně sobot a nedělí, vyjížďky do přírody, na zatím provizorní jízdárně základy výuky jízdy na koních, pro děti od dvou let vodění, od 4 let o prázdninách příměstské tábory, v průběhu školního roku od září do listopadu a od března do června kroužky.

Uděláme vše proto, abyste na naší farmě, která je v "centru města" ale přeci jen v srdci přírody, našli své vyžití, klid i odpočinek.

Historie

Není to tak dlouho, co jsem se nastěhovala do uvolněného ranče Hluboček (tenkrát na jeho původním místě) s mým koníkem Bastrem a hned následovali další kamarádi.                Ale nebylo to tam úplně ono a já pokukovala po pozemku pár zahrad nahoru, mezitím stihli koníci utéct díky poryvu nárazového větru, který otevřel bránu a stádečko se promenádovalo v Královopolském tunelu, možná si na tu honičku ještě pamatujete :-) tenkrát toho byla plná televize a naši koně byli v hlavních zprávách. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Potom se stala smutná událost, kdy můj milovaný koník Bastr, podlehl těžké a rychlé kolice přímo na farmě.                       

Podařilo se mi pronajmout zahradu v řadě, ještě pod budoucím pozemkem a tam jsme celkem šťastně chvíli vegetili, původní ranč Hluboček se rozebral a odvezl na místo budoucí, kde většinu z materiálu využíváme ke stavbě.

Nový pozemek to je přesně to ONO, co jsem si vysnila, dostatečně veliký, aby se na něj vešlo menší stádo a zázemí. To podle mých sil a financí společně s mojí rodinou (tímto jim chci srdečně poděkovat a vážím si jejich práce a podpory, děkuji Filipe, děkuji Tome, děkuji holčičky moje) a ostatními skvělými lidmi, budujeme jak je to možné. 

Poděkování rovněž mimo jiné, patří firmě Zonky.cz., která mě finančně podržela, když jsem potřebovala budovat.